Obniżka! Ola Zobacz większe

Ola

Nowy produkt

Szczególnie polecany dla: osób preferujących twardsze powierzchnie do spania, ceniących naturalne, przewiewne i trwałe materiały. Jeśli materace z wszelkiego rodzaju pianek są za miękkie i powodują, ze zbyt mocno się na nich pocimy, materac Ola może okazać się najlepszym wyborem.

Więcej szczegółów

67 Przedmioty

Produkt dostępny

765,00 zł brutto

-10%

850,00 zł brutto


Opis

TwardośćH4 - twardy

Więcej informacji

Twardość H-3 (twardość umiarkowana) wys. około 17cm (Klasa Wysoka)

Szczególnie polecany dla: osób preferujących twardsze powierzchnie do spania, ceniących naturalne, przewiewne i trwałe materiały. Jeśli materace z wszelkiego rodzaju pianek są za miękkie i powodują, ze zbyt mocno się na nich pocimy, materac Ola może okazać się najlepszym wyborem. Bezpośrednio pod pokrowcem po obu stronach materaca znajdują się maty kokosowe o grubości 20mm. To one zapewniają nam tak wysoką twardość tego materaca oraz dzięki nim w materacu jest bardzo dobra cyrkulacja powietrza tzn. materac oddycha. Włókno kokosowe bardzo dobrze pochłania wilgoć która w czasie snu każdy człowiek oddaje między innymi dzięki temu na tym materacu nie odczuwamy efektu pocenia się. Trzeba również pamiętać o wietrzeniu takiego materaca, aby wilgoć zgromadzona w nim została odprowadzona. Każde ugięcie sprężyn obłożonych włóknem kokosowym powoduje, ze materac bardzo dobrze „oddycha”

Wkład materaca stanowi:

Sprężyna bonellową wykonana z wysokogatunkowego drutu. Grubość drutu 2,2mm. Sprężyna bonellową cechuję się głównie swoją niezawodnością oraz odpornością na duże obciążenie.

Obłożenie sprężyn:
Dla zwiększenia trwałości, twardości oraz lepszej cyrkulacji powietrza po obu stronach materaca zastosowane zostały maty kokosowe. Igłowane i klejone naturalnym mleczkiem z drzew kauczukowych. Gramatura maty wynosi 100kg/m3 a grubość 20mm Włókno orzecha kokosowego dzięki swojej strukturze zapewnia bardzo dobrą cyrkulacje powietrza. Jest prawdopodobnie najlepszym surowcem naturalnym do zabezpieczenia sprężyn. To trwały i przewiewny a do tego sprężysty materiał. W połączeniu ze sprężynami kieszeniowymi "w odpowiednich proporcjach" sprawdza się bardzo dobrze. Każde ugięcie sprężyn powoduje, że materac "oddycha"

Pokrowiec na materac:

Wykonany jest z dzianiny materacowej łożyskowej dzięki czemu dobrze przepuszcza powietrze. Material pikowany jest owatą antyalergiczną i gofrą.

Zalecenia producenta:
Materac dwustronny: Zaleca się obracanie materaca przynajmniej raz do roku. To znacząco zwiększa żywotność materaca.
Stelaż pod materac: Materac powinien leżeć na stelażu zapewniającym dobra cyrkulacje powietrza. Zalecane przerwy między szczebelkami stelaża powinny wynosić od 2cm do 5cm a szerokość szczebli powinna wynosić od 3cm do 8cm
Pokrowiec materaca: Temperatura prania 40 stopni .

Twardość materaca:
Dla osób o wadze około 40kg odczuwalna twardość: bardzo twarda.
Dla osób o wadze około 70kg odczuwalna twardość: twarda.
Dla osób o wadze około 100kg odczuwalna twardość: umiarkowanie twarda.