Materace dla dzieci Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Materac szczególnie polecany dla: osób ceniących naturalne, przewiewne i trwałe materiały. W momencie gdy dziecko poci się na materacach piankowych być może idealnym rozwiązaniem będzie materac kokosowy

    249,00 zł
    Produkt dostępny
  • Materac szczególnie polecany dla: osób ceniących naturalne, przewiewne i trwałe materiały. W momencie gdy dziecko poci się na materacach piankowych być może idealnym rozwiązaniem będzie materac kokosowo-lateksowy. Dla zwiększenia komfortu rdzeń materaca został obłożony z obu stron 20mm płytą lateksową.

    320,00 zł
    Produkt dostępny
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Materace dla dzieci

Materace dla dzieci

Wybór materaca dla dziecka nie powinien być przypadkowy. W końcu to materac dziecięcy jest jednym z czynników wpływających na zdrowy i spokojny sen malucha. Jeśli będzie zbyt twardy lub zbyt miękki dziecko może odczuwać dyskomfort i budzić się w nocy. Podobny problem może powodować pocenie się dziecka w trakcie snu.

Rodziców poszukujących pierwszego materaca dla maleństwa lub materaca dziecięcego dla starszej pociechy zachęcamy do bliższego zapoznania się z dostępnymi produktami. Materace dla dzieci różnią się od siebie pod względem twardości, składu, sprężystości. To pozwala na wybór najbardziej optymalnego rozwiązania i zapewnienie dziecku jak najlepszych warunków do wypoczynku.

Materac dziecięcy – oferta materacy kokosowych

Coraz większą popularnością wśród rodziców cieszą się kokosowe materace dla dzieci. Za ich wyborem przemawia wykonanie z naturalnych, przewiewnych i trwałych materiałów, dzięki którym materac zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała, jednocześnie przeciwdziałając poceniu się dziecka w nocy. Włókno kokosowe zapewnia dobre odprowadzenie wilgoci oraz bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.

Alternatywą dla kokosowych materacy dziecięcych są materace kokosowo-lateksowe. Obłożenie rdzenia materaca płytą lateksową zwiększa komfort snu, jednocześnie zapewniając tak samo dobre parametry antyalergiczne i antybakteryjne jak materac dziecięcy kokosowy. Wynika to z właściwości lateksu, który dzięki perforacji bardzo dobrze przepuszcza powietrze i nie sprzyja kumulowaniu się w materiale roztoczy oraz innych zanieczyszczeń i alergenów.

Rozmiary materacy dla dzieci

Materace dla dzieci są oferowane w szerokiej i zróżnicowanej gamie rozmiarowej, tak pod względem długości, jak i szerokości produktu. To daje możliwość wyboru materaca kokosowego lub kokosowo-lateksowego niemal do każdego łóżeczka i łóżka dziecięcego. W ramach oferty materacy dziecięcych dostępne są:

-        materac dziecięcy 55x115

-        materac dziecięcy 66x116

-        materac dziecięcy 60x120

-        materac dziecięcy 70x140

-        materac dziecięcy 80x160

Jaki materac dziecięcy do łóżeczka? 

Materac dla 2 latka powinien być wygodny i bezpieczny dla dziecka. Tymi samymi kryteriami będziemy się kierować wybierając materac dla 3 latka i 4 latka. Materace kokosowe i kokosowo-lateksowe bardzo dobrze odpowiadają na potrzeby zarówno młodszych, jak i starszych dzieci. Bez obaw możemy wybrać materac kokosowy czy kokosowo-lateksowy jako pierwszy materac do łóżeczka oraz kolejny, tym razem do pierwszego „dorosłego” łóżka naszej pociechy.

Materace kokosowe odznaczają się długą żywotnością oraz wysokim poziomem higieny. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i antygrzybicznym są całkowicie bezpieczne zarówno dla alergików, jak i maluszków przejawiających tendencje do zapadania na infekcje górnych dróg oddechowych. Jednocześnie materace dla dzieci z rdzeniem kokosowym zapewniają anatomiczne dopasowanie do kształtu ciała, dzięki czemu mamy pewność, że kręgosłup naszego maleństwa jest prawidłowo stabilizowany podczas snu. Co ważne rdzeń kokosowy jak i otulina lateksowa są wysoko odporne na odkształcenia, dzięki czemu materac zachowuje swoje właściwości przez długi czas. To szczególnie ważne, jeśli nasz dwulatek korzysta z łóżka, które ma mu posłużyć przez kolejnych kilka lat.