Obniżka! Beata Lux Zobacz większe

Beata Lux

Nowy produkt

Darmowa wysyłka na ternie całego kraju. Czas realizacji 1-5 dni roboczych.

Szczególnie polecany dla: osób preferujących twarde lub średnio twarde  powierzchnie do spania, ceniących naturalne, przewiewne i trwałe materiały. Materac Beata Lux to jeden z najbardziej trwałych materacy jakich posiadamy w ofercie.

Więcej szczegółów

67 Przedmioty

Produkt dostępny

1 520,00 zł brutto

-20%

Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
1 900,00 zł brutto

Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie
Cena nie uległa zmianie


Opis

TwardośćH3 - średni

Więcej informacji

Darmowa wysyłka na ternie całego kraju. Czas realizacji 1-5 dni roboczych.

Szczególnie polecany dla: osób preferujących twarde lub średnio twarde  powierzchnie do spania, ceniących naturalne, przewiewne i trwałe materiały. Materac "Beata Lux" to jeden z najbardziej trwałych materacy jakich posiadamy w ofercie. Bezpośrednio pod pokrowcem po obu stronach materaca znajdują sie maty kokosowe o grubości 30mm. To one zapewniają nam tak wysoką twardość tego materaca oraz dzięki nim w materacu jest bardzo dobra cyrkulacja powietrza tzn. materac oddycha. Włókno kokosowe bardzo dobrze pochłania wilgoć która w czasie snu każdy człowiek oddaje między innymi dzięki temu na tym materacu nie odczuwamy efektu pocenia się. Trzeba również pamiętać o wietrzeniu takiego materaca, aby wilgoć zgromadzona w nim została odprowadzona.   W tym modelu dodatkowo boki materaca są zrobione również z kokosu a nie pianki, trzeba pamiętać o tym że jest to jedyny taki model w naszej ofercie. Boki kokosowe mają duże znaczenie w momencie gdy często zdarza nam się siedzieć na krawędzi łóżka, nie ma możliwości "zapadnięcia" się jak w przypadku boków piankowych. Dla zwiększenia komfortu i uzyskania większej miękkości  po obu stronach na kokosie zastosowane zostały płyty lateksowe. Lateks posiada również właściwości antyalergiczne oraz przeciwgrzybicze. Dodatkową zaletą jest fakt, że dzięki perforacji (otworki wentylacyjne) lateks bardzo dobrze przepuszcza powietrze Bardzo istotny jest fakt ze materac należy odwracać dwa razy w roku ponieważ materac posiada wkład lato-zima, z jednej strony materaca została zastosowana wełna owcza natomiast z drugiej strony materaca bawełna. Pokrowiec "Silver" posiada zamek rozdzielczy (dookoła materaca) co ułatwia zdjęcie pokrowca do prania i utrzymania odpowiedniej higieny.

Wkład materaca stanowi:

Sprężyna bonellowa wykonana z wysokogatunkowego drutu. Grubość drutu 2,2mm. Sprężyna bonellowa cechuję się głównie swoją niezawodnością oraz odpornością na duże obciążenie.

Obłożenie sprężyn:
Dla zwiększenia trwałości, twardości oraz lepszej cyrkulacji powietrza po obu stronach materaca zastosowane zostały maty kokosowe. Igłowane i klejone naturalnym mleczkiem z drzew kauczukowych. Gramatura maty wynosi 100kg/m3 a grubość 30mm Włókno orzecha kokosowego dzięki swojej strukturze zapewnia bardzo dobrą cyrkulacje powietrza. Jest prawdopodobnie najlepszym surowcem naturalnym do zabezpieczenia sprężyn. To trwały i przewiewny a do tego sprężysty materiał. W połączeniu ze sprężynami sprawdza się bardzo dobrze. Każde ugięcie sprężyn powoduje, że materac "oddycha"

Obłożenie mat kokosowych:
Dla zwiększenia komfortu na maty kokosowe obustronnie zastosowane zostały perforowane płyty lateksowe o grubości 30mm Lateks posiada również właściwości antyalergiczne oraz przeciwgrzybiczne. Dodatkowa zaleta jest fakt ze dzięki perforacji lateks bardzo dobrze przepuszcza powietrze w porównaniu i innymi piankami.


Pokrowiec na materac:
Wykonany jest z tkaniny "Silver" pikowanej antyalergiczną włókniną puszystą o gramaturze 200g/m2. Posiada zamek rozdzielczy (dookoła materaca) co bardzo ułatwia zdejmowanie pokrowca do prania. Temperatura prania pokrowca 40 stopni C

Zalecenia producenta:
Materac dwustronny: Zaleca się obracanie materaca przynajmniej raz do roku. To znacząco zwiększa żywotność materaca.
Stelaż pod materac: Materac powinien leżeć na stelażu zapewniającym dobra cyrkulacje powietrza. Zalecane przerwy między szczebelkami stelaża powinny wynosić od 2cm do 5cm a szerokość szczebli powinna wynosić od 3cm do 8cm
Pokrowiec materaca: Temperatura prania 40 stopni.

Twardość materaca:

Dla osób o wadze około 40kg odczuwalna twardość: twarda.
Dla osób o wadze około 70kg odczuwalna umiarkowanie twarda.
Dla osób o wadze około 100kg odczuwalna twardość: umiarkowanie miękka.